Växjö

Med miljötänk i fokus

Växjö ligger i hjärtat av Småland. Här arbetas det flitigt för miljön och för att minska klimatpåverkan. I centrum hittar du oasen Växjösjön som lockar till liv och rörelse. I Växjö äger vi drygt 1000 bostäder i områdena Campus och Teleborg.

Lediga objekt

Vi som arbetar i Växjö

Ulf Åberg

Regionchef

ulf.aberg@heimstaden.com
Carin Silbrand Aronsson

Bostadsuthyrare

carin.silbrandaronsson@heimstaden.com
Marita Merborn

Fastighetsförvaltare

marita.merborn@heimstaden.com
Caroline Karlsson

Bostadsuthyrare

caroline.karlsson@heimstaden.com
Husein Imamovic

Fastighetsskötare

Markus Thörnqvist

Fastighetsskötare

Sefik Avdic

Fastighetsskötare

Anna Axelsson

Bostadsuthyrare

anna.axelsson@heimstaden.com
Ulf Bengtsson

Fastighetsskötare

Pernilla Dahlberg

Bostadsuthyrare

pernilla.dahlberg@heimstaden.com
Stefan Gustafsson

Fastighetsskötare

Samra Kaltak

Bostadsuthyrare

samra.kaltak@heimstaden.com
Anna Pertell

Bosocial samordnare

anna.pertell@heimstaden.com
KUNDSERVICE OCH JOURNUMMER

0770-111 050

ADRESS

Storgatan 33, 352 30  Växjö

BESÖKSTIDER

08.00-16.00, lunchstängt 12.00-13.00.

SERVICEANMÄLAN

Gör en Serviceanmälan här
På Mina Sidor kan du när som göra en serviceanmälan och se alla uppgifter som rör ditt boende. Vårt kundforum, på heimstaden.com är också öppet dygnet runt. Här kan du alltid läsa vanliga frågor och svar samt ställa din egen fråga.

TVÄTTSTUGEBOKNING

Boka tvättid

PARKERING

Hyr parkering på Campus

HEIMKÄNSLA I VÄXJÖ

Läs senaste Heimkänsla i Växjö här