Uppsala

Kultur, grönska och historiska miljöer

Uppsala förknippas med universitet och kultur. Här kan du besöka vackra parker och historiska miljöer. Uppsala har ett blomstrande centrum med många historiska platser att besöka. Här kan du skapa dig en egen blomsterlund i en av våra attraktiva marklägenheter. Är du student kan vi erbjuda studentboende i Flogsta.

Lediga objekt

Vi som arbetar i Uppsala

Johan Sandberg

Fastighetsförvaltare

johan.sandberg@heimstaden.com
Anneli Kjettselberg

Bostadsuthyrare

anneli.kjettselberg@heimstaden.com
Ida Bjuhr

Biträdande fastighetsförvaltare

ida.bjuhr@heimstaden.com
Mattias Lagebäck

Drifttekniker

Andreas Eriksson

Fastighetsskötare

David Oliwsson

Fastighetsskötare

Samad Aziz Ahmed

Lokalvård

Sardar Ismael

Lokalvård

Victor Videla Diaz

Lokalvård

Ann-Katrin Olsson

Regionchef

ann-katrin.olsson@heimstaden.com
Oliver Lotthagen

Fastighetsskötare

Banu Agaya

Bostadsuthyrare

banu.agaya@heimstaden.com
Rebecca Jansson

Bostadsuthyrare

rebecca.jansson@heimstaden.com
Rebecca Olsén

Bostadsuthyrare

rebecca.olsen@heimstaden.com
Hristijan Angeleski

Fastighetsskötare

Pernilla Rollén Sjöström

Kommersiell uthyrare

pernilla.rollensjostrom@heimstaden.com
Mustapha Aslikh

Arbetsledare fastighetsskötarna

KUNDSERVICE OCH JOURNUMMER

0770-111 050

ADRESS

Sernanders väg 10, 752 62 Uppsala

BESÖKSTIDER

Efter överenskommelse

SERVICEANMÄLAN

Gör en serviceanmälan här
På Mina Sidor kan du när som göra en serviceanmälan och se alla uppgifter som rör ditt boende. Vårt kundforum, på heimstaden.com är också öppet dygnet runt. Här kan du alltid läsa vanliga frågor och svar samt ställa din egen fråga.

HEIMKÄNSLA I UPPSALA

Läs senaste numret av Heimkänsla i Uppsala här