Linköping

Kunskapsstad på östgötska slätten

Linköping är en växande del i den fjärde storstadsregionen, staden ligger vackert på den Östgötska slätten med Stångån som ett blått band genom staden. Här kan du bland annat känna historiens vingslag i Gamla Linköping eller njuta av en promenad genom Trädgårdsföreningen. Kommunikationerna är goda med både tågförbindelser samt egen flygplats.

Lediga objekt

Vi som arbetar i Linköping

Eva-Karin Konradsson

Bostadsuthyrare

eva-karin.konradsson@heimstaden.com
Christoffer Gerking

Områdeschef

christoffer.gerking@heimstaden.com
Fredrik Adfeldth

Fastighetsskötare

Martin Bauman

Fastighetsskötare

Niklas Jensen

Regionchef

niklas.jensen@heimstaden.com
Amela Yaghi

Fastighetsförvaltare

amela.yaghi@heimstaden.com
Cassandra Wallgren

Fastighetsskötare

Dionne Booth

Fastighetsskötare

Lizette Tapper

Fastighetsskötare

Mattias Sjöholm

Fastighetsförvaltare

mattias.sjoholm@heimstaden.com
Frida Björkestedt Holst

Bostadsuthyrare

frida.bjorkestedtholst@heimstaden.com
Emil Solid

Fastighetsskötare

Tobias Tilly

Arbetsledare fastighetsskötarna

tobias.tilly@heimstaden.com
Malin Gabrielsson

Bosocial samordnare

malin.gabrielsson@heimstaden.com
Elias Fält

Bostadsuthyrare

elias.falt@heimstaden.com
Magnus Wixell

Fastighetsskötare

Fred Jeppsson

Fastighetsskötare

KUNDSERVICE OCH JOURNUMMER

0770-111 050

ADRESS

Besöksadress: Snickaregatan 20, 582 26 Linköping
Postadress: Snickaregatan 22, 582 26 Linköping

BESÖKSTIDER

Måndag, onsdag och fredag: 08.00-12.00.

Nya hyresgäster kan hämta sina nycklar mellan kl. 12.00-17.00.

SERVICEANMÄLAN

Gör en Serviceanmälan här 
På Mina Sidor kan du när som göra en serviceanmälan och se alla uppgifter som rör ditt boende. Vårt kundforum, på heimstaden.com är också öppet dygnet runt. Här kan du alltid läsa vanliga frågor och svar samt ställa din egen fråga.

HEIMKÄNSLA I LINKÖPING

Läs senaste numret av Heimkänsla i Linköping  här 

PRESENTATION OCH FRÅGESTUND MED HEIMSTADEN I LINKÖPING

Se videon här.