Malmö

Bo med närhet till kontinenten

Malmö är centralorten i Sveriges kanske mest intressanta region. Läget vid havet, närheten till kontinenten och den spännande stadsutvecklingen vad avser byggande, sysselsättning och utbildning gör Malmö till en stad för alla! Vi har lägenheter i alltifrån Västra hamnen med Turning torso som närmsta granne till charmiga sekelskifteshus i centrala Malmö, bland annat runt populära Möllevången. Malmö är en cykelvänlig stad med nära till det mesta och direktförbindelse till både kranskommuner och resten av Europa – välkommen hit!

Vi i Malmö hjälper även dig som bor hos oss i Lund, den populära och mysiga studentstaden med starkt näringsliv och stora satsningar på infrastruktur. Här äger vi ett par fastigheter på attraktiva lägen.

Vi som arbetar på Heimstaden i Malmö

Du når oss via Kundservice

0770-11 10 50

Fastighetschef Skåne

Roger Rosvall

roger.rosvall@heimstaden.com

Fastighetsförvaltare

Kristina Dollmayer

kristina@heimstaden.com

Fastighetsförvaltare

Anders Gräntz

anders.grantz@heimstaden.com

Fastighetsförvaltare

Roberto Laiolo

roberto@heimstaden.com

Fastighetsförvaltare

Niklas Herrström

niklas@heimstaden.com

Kommersiell uthyrare

Marita Thynell

marita.thynell@heimstaden.com

Bostadsuthyrare

Ann Lundin

ann.lundin@heimstaden.com

Bostadsuthyrare

Yen Bishara

yen@heimstaden.com

Bostadsuthyrare (Malmö och Lund)

Amine Mehmedi

amine.mehmedi@heimstaden.com

Bostadsuthyrare

Louise Thernström

louise.thernstroem@heimstaden.com

Bosocial trivselutvecklare

Ida Fjällman

ida.fjallman@heimstaden.com

Reception/Kontorsassistent

Linda Weinitz

linda.weinitz@heimstaden.com

Fastighetsskötare

Fredrik Johansson

Fastighetsskötare

Thommas Svensson

Fastighetsskötare

Thomas Green

Fastighetsskötare

Johan Kristensen

Fastighetsskötare

Kevin Rosdahl

Fastighetsskötare

Sebastian Hall

Fastighetsskötare

Mats Nilsson

Fastighetsskötare

Johan Wikström

Fastighetsskötare

Johan Nylin

Fastighetsskötare

Mikael Burakovsky

Fastighetsskötare

Linus Dahlberg

Fastighetsskötare

Joakim Holk