Uppsala

Kultur, grönska och historiska miljöer

Uppsala förknippas med universitet och kultur. Här kan du besöka vackra parker och historiska miljöer. Uppsala har ett blomstrande centrum med många historiska platser att besöka. Här kan du skapa dig en egen blomsterlund i en av våra attraktiva marklägenheter. Är du student kan vi erbjuda studentboende i Flogsta.

Vi som arbetar i Uppsala

Mattias Lagebäck

Drifttekniker

Anneli Kjettselberg

Receptionist

anneli.kjettselberg@heimstaden.com
Victor Videla Diaz

Lokalvård

Sardar Ismael

Lokalvård

Samad Aziz Ahmed

Lokalvård

David Oliwsson

Fastighetsskötare

Andreas Eriksson

Fastighetsskötare

Ida Bjuhr

Biträdande fastighetsförvaltare

ida.bjuhr@heimstaden.com
Alberto Sobejano

Bostadsuthyrare

uppsala@heimstaden.com
Johan Sandberg

Fastighetsförvaltare

johan.sandberg@heimstaden.com
Peter Lindmark

Fastighetschef

peter.lindmark@heimstaden.com
Eva Boklund

Bostadsuthyrare

eva.boklund@heimstaden.com

Nu kan du ringa till Heimstadens kundservice, dygnet runt.

KUNDSERVICE OCH JOURNUMMER

0770-111 050

ADRESS

Sernanders väg 10, 752 62 Uppsala

BESÖKSTIDER

Mån-tor 13.00-16.00, första vardagen i månaden 09.00-16.00.

SERVICEANMÄLAN

Gör en serviceanmälan här
På Mina Sidor kan du när som göra en serviceanmälan och se alla uppgifter som rör ditt boende. Vårt kundforum, på heimstaden.com är också öppet dygnet runt. Här kan du alltid läsa vanliga frågor och svar samt ställa din egen fråga.

HEIMKÄNSLA I UPPSALA

Läs senaste numret av Heimkänsla i Uppsala här